Óriási áttörés a napelemek újrahasznosításában
Olasz kutatók olyan eljárást fejlesztettek ki, amellyel az ezüstöt minden eddiginél hatékonyabb és környezetbarátabb módon lehet kivonni a napelemekből.
A Green-Home csapatával a zöldebb, fenntarthatóbb jövőért dolgozunk
A Green-Home számára a fenntarthatóság kulcsfontosságú.
Nem csupán a legmodernebb, környezetbarát technológiákat alkalmazzuk, hanem a jövőben is folyamatosan fejlesztjük szolgáltatásainkat, hogy a legújabb trendek és innovációk minden szempontból megfeleljenek ügyfeleink igényeinek.
Célunk, hogy minden rendszerünk hozzájáruljon egy zöldebb, fenntarthatóbb jövőhöz.
Miért fontos ez a kutatási áttörés?
A kutatás eredményei gyökeres változást hozhat a panelek újrahasznosításában és nagymértékben csökkentheti a napelemek árát a jövőben.
Ahhoz, hogy sikeresen leváljunk a fosszilis tüzelőanyagokról, és ezzel egyidejűleg megfékezzük a globális felmelegedést, alternatív energiaforrásokra van szükség. Ezek a nap-, szél- és vízenergia, amelyek az elmúlt években rohamosan fejlődtek. A napelemek hatékonysága egyre magasabb, és élettartamuk több évtized, de előbb-utóbb elérik élettartamuk végét.
Az olaszországi Camerino Egyetem kutatói most előrelépést tettek, mivel kifejlesztettek egy olyan technológiát, amellyel a használt panelekből az ezüst 98,7 százalékát vissza lehet nyerni. Ez azért is jó hír, mert az áramkörökhöz használt rezet és ezüstöt nagyon nehéz kinyerni a használt napelemekből. Ezáltal ez a megoldás környezetbarátabb, mint a hagyományos feldolgozás, és nagymértékben csökkentheti a napelemek árát a jövőben. Eredményeiket az Environmental Technology & Innovation című tudományos folyóiratban tették közzé.
Technológiai háttér
A fémek általában kioldhatók a termékből, de mivel a réz és az ezüst hasonló redoxpotenciállal rendelkezik, a folyamat nehezen kivitelezhető. E kihívás leküzdésére a kutatók bázissal aktivált perzulfát és ammónia használatát javasolják, ahol a perzulfát oxidálószerként működik.
A reakció során rézoxid keletkezik, amely védőrétegként működik, és megakadályozza a saját kimosódását - számol be az Interesting Engineering.
További blog bejegyzések
A kutatók több variációt is kipróbáltak, és arra jutottak, hogy literenként 0,5 mol ammónia és 0,2 mol perszulfát szükséges, a reakcióidő pedig 60 perc legyen. Ez 85 százalékos hatékonyságot eredményezett az ezüst esetében. A csapat azonban nem volt elégedett ezzel az eredménnyel, ezért elektrokémiai eljáráshoz fordultak. Ennek eredményeként végül 98,7 százalékos hatékonyságot értek el, ráadásul további vegyszerek nélkül.
A jövőben a kutatók szeretnék a megoldást ipari méretűre méretezni. Ha sikerrel járnak, ez nagy előrelépést jelenthet a napelemek újrahasznosításában.
Forduljon bizalommal hozzánk
A Green-Home a prémium kategóriás napelemes rendszerek terén vezető szerepet tölt be, és minden egyes projektünkkel arra törekszünk, hogy ügyfeleink számára a lehető legjobb megoldásokat biztosítsuk.
Bizalommal forduljon hozzánk, és élvezze a legújabb technológiák előnyeit, miközben biztosítja otthona vagy vállalkozása energiatakarékos és fenntartható működését.
Kérjen egyedi ajánlatot!